Pilavcı

Pirinç veya bulgur ya da şehriye malzemesine tercihe göre, nohut, tavuk, kavurma ve benzeri garnitür katarak tüketenin damağına beğenilecek lezzet bırakan ustaya pilavcı denir.

Pilav; pirinç, buğday gibi taneli bitkilerin, ıslatma, süzme, kavurma ve suda kaynatma teknikleri uygulanarak hazırlanan, kimi kültürlerde yan ürün olmasına rağmen Türk mutfağında ana kahraman olarak karşımıza çıkan, oldukça tercih ettiğimiz bir yemektir.

Pilav ve çeşitlerini, sadece tek başına ya da nohut, kuru fasulye, haşlanmış tavuk veya et ile uyumlandırarak satışını yapan kişi ve şirketlere, pilavcı denir.

Kökeni orta ve güney Asya’ya dayanan pirinç,  geleneğimize 15. Yüzyılda girmiştir. Değişik pişirme usulleri ile sadece ülkemizin bir çok yöresinde bile, onlarca farklı pilav yemeğine rastlayabilirsiniz

Fatih Sultan Mehmet döneminde, miktarca az bulunmasından dolayı, zengin yemeği olarak bilinen pilav, kısa sürede tanınmasıyla kültürümüzde yüzlerce çeşidiyle yer edinmektedir.

Pilavcı Hizmeti

Geçmişte kutsal bir besin olarak gördüğümüz buğday yemekleri konusunda ki uzmanlığımız, pirinç pilavı yapımında etkisini göstermiş ve günümüzde pilavcı hizmeti veren bir çok firma için esin kaynağı olmuştur.

Tarihin her alanında kendini göstermiş bu lezzetli yemek, firmamız Pilavcı ekip ile İzmir halkının beğenisine sunulmaktadır.

Yüzlerce yıllık ananevi tariflerimizle yaptığımız leziz pilavlar, ustalarımızın mahareti ve müşteri odaklı profesyonelliğimiz ile beraber, hemen her organizasyonunuzda size sunulan bir çözüm olmaktadır.

Adak, hayır, kutlama, anma gibi merasimlerinizde; tam donanımlı seyyar aracımız ile, yüzlerce kişiye geleneksel bir şölen sunabilirsiniz.

100 Kişilik Pilav

Tek porsiyonluk olarak hizmet verilmesi yanısıra, etkinliklere 100 kişilik pilav gibi toplu dağıtım şekillerinde de görülmektedir.  

Eskiden her köşe başında rastlayacağınız pilavcı dükkanları, fastfood yemeklerinin kültürümüze empoze edilmesinden sonra, geçmişteki popülerliğini kaybetmiş olmasına rağmen, bu esnaflık hayır organizasyonlarında boy göstererek hayatta kalmayı başarmıştır.

Sokak lezzetlerinin en üst basamaklarında pilavcılar bulunur. Acıktığınızda ilk başvuracağınız yemek, tanıdık bir lezzet olan pilav olacaktır.

100 Kişilik Pilav Fiyatı

Kullanılan pirincin, yağın ve diğer ek malzemelerin kalitesi ile belirlenen pilavın porsiyon fiyatı, toplu olarak 100 kişilik pilav fiyatı göz önüne alınırsa, daha pahalıya gelecektir.

Pilavcı ustamızın benimsediği toplu hizmet politikası, size daha kaliteli ürünlerden yapılan pilavı, daha uygun bir fiyata mal etmektedir.

Bilindiği gibi hayır organizasyonlarında sıkça tercih edilen pilav, yanında sunulacak olan tavuk, et, ciğer gibi yan ürünler belirlendikten sonra, ayran ile servis edilir.

Firmamızın diğer hizmetleri için İzmir pilavcı sayfamızı iletişim için de İzmir pilavcı telefon numaralarımızın ve iletişim bilgilerimizin olduğu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Pilavcı Hizmeti